AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU – sporakademisi.com

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU

Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine özel yetenek sınavı ile öğrenci alacaktır.

Kocatepe Üniversitesini tercih edecek adaylara başılar dileriz.

Özel Yetenek Sınavı ile ilgili geniş bilgiyi haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınav kılavuzu için tıklayınız…

Ön Kayıt Bilgileri

1. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi ve Rekreasyon Bölümlerine ön kayıtlar 25 Temmuz – 29 Temmuz 2016 tarihleri arasında, mesai saatleri içinde Ahmet Necdet Sezer Kampüsü Karşısında bulunan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda yapılacaktır. Sınavla ilgili ayrıntılı bilgiler ve Özel Yetenek Sınav kılavuzu, Üniversitemiz ve Yüksekokulumuz internet sitelerinde (“www.aku.edu.tr” ve “www.besyo.aku.edu.tr”) ilan edilecektir.

2. Özel Yetenek Sınavı 01 – 04 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

3. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümüne 25 erkek, 15 bayan olmak üzere toplam 40 öğrenci, Antrenörlük Eğitimi Bölümüne 20 erkek, 10 bayan olmak üzere toplam 30 öğrenci ve Rekreasyon Bölümüne 20 erkek, 10 bayan olmak üzere toplam 30 öğrenci alınacaktır.

 

Ön Kayıt Koşulları

1. Adayların başvurularında, 2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu’nda belirtilen, “Özel yetenek sınavı gerektiren programlardan her birine, puan türünde sınırlandırma yapılmadan ve en az kaç puan almış olan adayların başvurabileceklerine, başvuru öncesinde sınavı yapacak ilgili yükseköğretim kurumunca karar verilir” ifadesi dikkate alınmıştır. Bu ifadeye göre; Antrenörlük Eğitimi Bölümüne, 2016 YGS puanlarının herhangi birinden en az 150 ve daha yukarı puan alan adaylar, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Rekreasyon Bölümlerine, 2016 YGS puanlarının herhangi birinden 200 ve daha yukarı puan alan adaylar müracaat edeceklerdir.

2. Antrenörlük Eğitimi Bölümünü tercih edecek olan adaylar, olimpik spor branşlarında (bireysel veya takım sporları), sporcu özgeçmiş durumunu belgelemek zorundadır (belgenin aslı ile) .

3. Başka bir Yükseköğretim Kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmış bulunanlar ön kayıt yaptıramazlar.

4. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48. maddesindeki şartları taşımak ve öğretmen olmaya engel özrü bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile vücut sakatlığı bulunmamak. Omurga bozuklukları, aşırı kamburluk, pelteklik, kekemelik, düztabanlık vs. engellerinden biri veya birkaçı bulunanlar ön kayıt için başvuramazlar.

5. Müracaatlar şahsen yapılacaktır.

afyon-kocatepe-uni-logo-kontenjan

afyon-kocatepe-uni-logo-koordinasyon

  afyon-kocatepe-uni-logo-koordinasyon-parkur