Haberler

ALES BAŞVURULARI BAŞLIYOR

2018 İLKBAHAR ALES BAŞVURULARI BAŞLIYOR

Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi ve uzman gibi akademik kadrolara yapılacak atamalarda, yurt dışına burslu lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde kullanılan ALES ilkbahar dönemi başvurusu, 7 Mart Çarşamba günü alınmaya başlanacak. Toplam 8 gün sürecek olan başvuru dönemi 15 Mart tarihinde sona erecek.

ÖSYM’DEN BİR İLK DAHA E-ALES GELİYOR…

ÖSYM Twitter hesabından E-ALES ile ilgili duyuru yayınladı. Daha önce ÖSYM e-Ales üzerine bir deneme sınavı yapmış ancak sınav resmi olarak geçerli sayılmamıştı.

ÖSYM ilk kez e-ALES yapacak (05.03.2018) https://t.co/BOMSioEwGx pic.twitter.com/i4a67SxCsx

Akademik hayatlarına başlayacak öğrencileri yakından ilgilendiren ALES sınavı hakkında önemli gelişmeler yaşanıyor. Yarın başlayacak olan ALES başvurularının detaylarını merak eden öğrenciler başvurulara dair ayrıntıları araştırırken elektronik ortamda gerçekleştirilecek ALES için de duyurular yapıldı. ÖSYM’nin Twitter’dan yaptığı duyuruya göre e-ALES geliyor.

e-ALES nasıl olacak?

Geçtiğimiz sene gerçekleştirilen deneme sınavına göre “e-ALES Deneme Sınavı’nda (e-ALES Deneme 2017/1) diğer elektronik sınavlardan farklı olarak adaylara karalama kağıdı dağıtılacaktır. Bu karalama kağıdının sisteme giriş sırasında adayla ilişkilendirilmesi gerekmektedir” açıklaması yapılmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu