ATLETİZMDE OLİMPİYAT İÇİN 3 KOTA – sporakademisi.com

ATLETİZMDE OLİMPİYAT İÇİN 3 KOTA

ATLETİZMDE OLİMPİYAT İÇİN 3 KOTA

Kadınlar 3 bin metre engellide Meryem Akda, kadınlar 10 bin metrede Yasemin Can ve erkekler 10 bin metrede Polat Kemboi Arıkan olimpiyat kotası aldı.

Milli atletler Meryem Akda kadınlar 3 bin metre engelli, Yasemin Can da kadınlar 10 bin metrede ve erkekler 10 bin metrede Polat Kemboi Arıkan 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için kota aldı.

Mersin’de düzenlenen 10 bin metre Türkiye Şampiyonası ve Olimpik Baraj Yarışları’nda mücadele eden Meryem, 3 bin metre engellide 9:36.54’lük derecesiyle olimpiyatlarda mücadele etme hakkını kazandı.

Meryem daha önce de 5 bin metrede 15:19.27 ile kota almıştı.
Aynı yarışta piste çıkan Yasemin Can da 10 bin metre yarışını 31:30.70 ile bitirerek, olimpiyatlara katılma hakkını elde etti.

Yasemin Can daha önce de 5 bin metrede kota hakkını kazanmıştı.
Mersin’deki şampiyonada piste çıkan Polat Kemboi Arıkan da 10 bin metrede 27:59.59’luk derecesiyle kotaalan üçüncü isim oldu.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN MİLLİ ATLETLERE TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Olimpiyat kotası alan milli atletler, Meryem Akda, Yasemin Can, Polat Kemboi için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2016 Rio Olimpiyat Oyunları için kota almayı başaran Kadınlar 3 bin metre engellide Meryem Akda, kadınlar 10 bin metrede Yasemin Can ve erkekler 10 bin metrede Polat Kemboi Arıkan’ı kutluyorum. 3 sporcumuzun daha kota alması bizleri sevindirdi. Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek olan sporcularımıza başarılar diliyorum.”

Kaynak; sgm.gsb.gov.tr