AVRUPA HALI SAHA TURNUVASINDA RAKİPLERİMİZ – sporakademisi.com

AVRUPA HALI SAHA TURNUVASINDA RAKİPLERİMİZ

AVRUPA HALI SAHA TURNUVASINDA RAKİPLERİMİZ

Avrupa Halı Saha Turnuvasında Türkiye’nin Rakipleri Belli Oldu

Avrupa Halı Saha Turnuvası’nda mücadele edecek Milli Takımımızın rakipleri Rusya, İspanya ve Slovakya oldu. Türkiye Halı Saha Ligi, 2009’da başlamıştı.

Milli Takımımızın EMF Euro 2017 şampiyonasındaki rakipleri belli oldu. Şampiyonanın gerçekleşeceği şehir olan Brno’da çekilen kura, 24 ülkenin yerleri ve gruplarını belirlemek için toplanan ülke temsilcileri eşliğinde gerçekleşti. Kura çekiminin sonunda Milli takımımız, Rusya, İspanya, Slovakya ile birlikte C Grubu’nda yer aldı.

Kura çekimi önce şampiyonanın yapılacağı kenti Brno’yu barındıran tanıtım ile başladı. Avrupa Halı Saha Federasyonu ve Dünya Halı Saha Federasyonu başkanları David Tibor ve Filip Juda’nın Konuşmalarıyla açılış yapıldı. 24 ülkenin isimleri ve yerleri belirlendi. 4. torbadan kuraya katılan milli takımımız C Grubu’nda yer aldı.

1-2 DOĞRUDAN GRUPTAN ÇIKIYOR

Çek Cumhuriyeti’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 24 ülkenin yer aldığı şampiyonada zorlu eşleşmeler ve gruplar oluştu. 6 grup 4’er takımdan oluşan, 1’inci ve 2’incinin direk olarak üst tura çıktığı aynı zamanda en iyi 4 üçüncüde bir üst tura çıkabiliyor.

Gruplar şu şekilde oluştu;
EMF Euro 2017 kura:
A Grubu: Çek Cumhuriyeti, Macaristan, İsrail, Letonya
B Grubu: Almanya, Polonya, Bulgaristan, Ukrayna
C Grubu: Rusya, İspanya, Slovakya, Türkiye
D Grubu: Romanya, Kazakistan, Yunanistan, Portekiz
E Grubu: Karadağ, Bosna Hersek, Sırbistan, İtalya
F Grubu: Hırvatistan, Slovenya, Fransa, Belçika

kaynak:haberler.com