CURLİNG FEDERASYOU TEK ADAYLA SEÇİME GİDİYOR – sporakademisi.com

CURLİNG FEDERASYOU TEK ADAYLA SEÇİME GİDİYOR

CURLİNG FEDERASYOU TEK ADAYLA SEÇİME GİDİYOR

Curlingin İlk Genel Kurulunda Tek Aday Mevcut başkan Kenan Şebin, Türkiye Curling Federasyonunun genel kuruluna tek aday olarak katılacak.

Spor Genel Müdürlüğüne bağlı faaliyetlerini sürdürürken özerk duruma getirilen Türkiye Curling Federasyonunun, 10 Haziran’da yapılacak 1. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlık için tek aday mevcut başkan Kenan Şebin oldu.

Ankara Hilton Garden’da yapılacak genel kurulda 172 delege oy kullanabilecek. Federasyonun 20 Mayıs olarak belirlenen genel kurul tarihi “seçim takviminin yetişmemesi” gerekçesiyle 10 Haziran Cumartesi gününe ertelenmişti.

Genel kurul, çoğunluğun sağlanamaması durumunda 11 Haziran’da yapılacak. Kenan Şebin, 26 Şubat 2016’dan beri federasyon başkanlığı görevinde bulunuyor.

Kenan Şebin Buz Pateni federasyonundan ayrılarak Spor Genel Müdürlüğüne bağlı federasyon olarak kurulan Curling Federasyonunun ilk başkanı olma özelliğini taşıyor, öte yandan genç başkanın çalışmaları curling ailesi tarafından büyük bir beğeni ile karşılanıyor. Kısa zamanda Türkiye’nin her yerini bizzat gezen, fizibilite çalışmaları yapan ve tesisleşme anlamında büyük gayret gösteren Şebin, bu uğraşlarının meyvelerini almaya başlıyor. – kaynak:sporhatti.com