GÜREŞTE SELÇUK ÇEBİ VE CENK İLDEM RİO 2016 VİZESİ ALDI‏ – sporakademisi.com

GÜREŞTE SELÇUK ÇEBİ VE CENK İLDEM RİO 2016 VİZESİ ALDI‏

GÜREŞTE SELÇUK ÇEBİ VE CENK İLDEM RİO 2016 VİZESİ ALDI‏

Güreşte, olimpiyatlara kota veren son organizasyon olan 2016 Rio Olimpiyatları 2. Dünya Eleme Turnuvası’nda grekoromen stilde 75 kiloda Selçuk Çebi ve 98 kiloda Cenk İldem finale kalarak olimpiyat vizesi aldı. İki sporcumuz da altın madalya kazandı.

Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvanın ilk gününde 59 kiloda Rahman Bilici, 66 kiloda Yunus Özel, 75 kiloda Selçuk Çebi, 85 kiloda Metehan Başar ve 98 kiloda Cenk İldem mindere çıktı. Selçuk Çebi ve Cenk İldem, finale yükselerek Rio’da düzenlenecek olimpiyatlara katılmaya hak kazandı. İki güreşçimiz de  rakiplerinin sakatlık nedeniyle final maçına çıkmaması nedeniyle altın madalyaya uzandı.

Grekoromen stilde 3  sporcumuz olacak

Türkiye, grekoromen stilde 3 güreşçiyle olimpiyatlarda yer alacak.

Daha önce olimpiyat biletini alan 130 kiloda Rıza Kayaalp ile bugünkü müsabakalardan sonra olimpiyat vizesini kapan Selçuk Çebi ve Cenk İldem, Rio’da madalya mücadelesi verecek.

Serbest stil 125 kiloda Taha Akgül, 86 kiloda Selim Yaşar, 97 kiloda İbrahim Bölükbaşı, 65 kiloda Yakup Gör, 74 kiloda Soner Demirtaş, kadınlar serbest stilde ise 58 kiloda Elif Jale Yeşilırmak, 69 kiloda Buse Tosun, 75 kiloda Yasemin Adar, 63 kiloda da Hafize Şahin, olimpiyat kotası almıştı.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, MİLLİ GÜREŞÇİLERİ TEBRİK ETTİ
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  2016 Rio Olimpiyatları 2. Dünya Eleme Turnuvası’nda olimpiyat vizesi alan milli güreşçiler  Selçuk Çebi ve Cenk İldem için tebrik mesajı yayımladı.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:
“Güreşte olimpiyatlara kota veren son organizasyon olan 2016 Rio Olimpiyatları 2. Dünya Eleme Turnuvası’nda  olimpiyat vizesi alan Selçuk Çebi ve Cenk İldem’i kutluyorum.  İki sporcumuz da müsabakalarda gösterdikleri başarılı performansla Rio 2016’ya katılmaya hak kazandı. Ülkemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu önemli organizasyonda mücadele edecek diğer sporcularımıza da başarılar diliyorum.”

Kaynak: www.gsb.gov.tr