İKİ HAFTADA HAZIRLANDI TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU – sporakademisi.com

İKİ HAFTADA HAZIRLANDI TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU

İKİ HAFTADA HAZIRLANDI TÜRKİYE 3’ÜNCÜSÜ OLDU

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Wushu Şampiyonası’na iki haftalık hazırlığın ardından Göynük’ten katılan 11 yaşındaki Baran Demirtaş, Türkiye üçüncülüğünü kazandı.

Türkiye Wushu Federasyonunca Antalya’da gerçekleştirilen ve 2 bin 100 sporcunun katıldığı şampiyonada Minikler branşında 31 kiloda Türkiye Üçüncüsü olan Baran Demirtaş, Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ı makamında ziyaret etti.

Kazan, Göynüklülerin azimli ve çalışkan olduğunu vurgulayarak, “Türkiye Wushu Şampiyonası’nda Türkiye üçüncüsü olan ve bizlere bu gururu yaşatan minik sporcumuz Baran’ı ve diğer sporcularımızı tebrik ederim. Sporcularımız çok kısa sürede hazırlanmalarına rağmen takdir edilecek bir başarı elde etti. Öğrencilerimize, sporcularımıza her zaman elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bundan sonra da gençlerimizi desteklemeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Başarılı sporcu Demirtaş da şampiyonaya iki haftalık hazırlığın ardından katıldığını belirterek, “Sayın Belediye Başkanımızın ve antrenörümüzün destekleri için çok teşekkür ederim. Wushu sporuyla da bir yıl önce tanıştım ve çok sevdim. O günden beri bu sporla uğraşıyorum ve Göynük’e ilk başarımı getirdiğim için çok mutluyum.” dedi.

Belediyenin spor kompleksinde iki haftada günde üç idman yaptıklarını anlatan Demirtaş, “Bu sürede derslerimi de aksatmadım. Azmettim ve başardım. Herkesin benimle gurur duymasından dolayı çok sevinçliyim. Hedefim dünya çapında ülkemi ve Göynük’ü temsil ederek daha büyük başarılara imza atmak.” ifadesinde bulundu.