KPSS2016 ORTAÖĞRETİM SINAVINA GİRECEK ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ. – sporakademisi.com

KPSS2016 ORTAÖĞRETİM SINAVINA GİRECEK ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ.

KPSS2016 ORTAÖĞRETİM SINAVINA GİRECEK ADAYLARA BAŞARILAR DİLERİZ.

2016 yılı KPSS Ortaöğretim sınavı Pazar günü yapılacaktır. Sınav saat 10:00’da başlayacak ve sınav süresi iki saat yani 120 dakika olacaktır.

SINAVA GİRERKEN YANINIZDA OLMASI GEREKEN İKİ BELGE

1- Sınav giriş belgesi: Sınava girecek adayların, sınav giriş belgelerini https://ais.osym.gov.tr adresinden veya www.turkiye.gov.tr adresinden indirebilirler.

İndirilen sınav giriş belgesinin üzerinde, adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Bu belge olmadan sınava girilemeyecektir.

Belgeyi yazıcıdan dökerken fotoğrafın çıkmasına özellikle dikkat edilmelidir. Bu belgenin ön veya arka yüzünde hiçbir işaretleme yapılmamalıdır. Hiçbir aday sınav giriş belgesi dışında yer alan başka bir salonda sınava giremeyecektir. Bu nedenle yanlışlık olmaması için sınava gireceğiniz yerin iyice belirlenmesi gerekmektedir.

2- Nüfus cüzdanı veya pasaport: Sınava girebilmek için aranan ikinci belge nüfus cüzdanı veya pasaporttur. Ehliyet veya mesleki kimlik belgeleri sınava girişte geçerli sayılmamaktadır.

20 Kasım 2016 Pazar günü saat:07.00 -10.15 saatleri arasında açık olacak olan Nüfus Müdürlüklerini açık olacaktır. Açık olacak nüfus müdürlükleri için tıklayınız…

Tüm adaylara Besyo Ajans olarak başarılar dileriz.