KYK YURTLARI ARTIK DAHA YAKIN – sporakademisi.com

KYK YURTLARI ARTIK DAHA YAKIN

KYK yurtları artık daha yakın

Son yıllarda yaptığı atılımlarla öğrenci ve velilere önemli kolaylıklar sağlayan yurt, burs/kredi başvurularını, borç erteleme işlemlerini e-devlet üzerinden alan ve yurt kaydı için öğrencilerin yurdun bulunduğu şehre gelme zorunluluğunu ortadan kaldıran KYK, bir yeniliğe daha imza attı. KYK, ülke genelindeki tüm yurtlarla ilgili bilgi ve görselleri kurumsal internet sitesinde öğrenci ve velilerin hizmetine sundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, üniversite öğrencilerine daha iyi ve kaliteli hizmet sunmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Son yıllarda yaptığı atılımlarla öğrenci ve velilere önemli kolaylıklar sağlayan yurt, burs/kredi başvurularını, borç erteleme işlemlerini e-devlet üzerinden alan ve yurt kaydı için öğrencilerin yurdun bulunduğu şehre gelme zorunluluğunu ortadan kaldıran KYK, bir yeniliğe daha imza attı.

KYK, ülke genelindeki tüm yurtlarla ilgili bilgi ve görselleri kurumsal internet sitesinde öğrenci ve velilerin hizmetine sundu. Öğrenci ve veliler yeni uygulamayla Türkiye haritası üzerinden yerleştirildikleri yurtların fotoğraflarını görebilecek, yurdun adres ve telefon bilgilerine rahatlıkla ulaşabilecek.

Sistem sayesinde yurdun harita üzerindeki konumu da görülebilecek.

Yurtlarla ilgili tüm bilgilere http://kyk.gsb.gov.tr/YurtMudurlukleri linkinden ulaşmak mümkün.