MASA TENİSİNDE YENİ BAŞKAN KERİM KOÇ – sporakademisi.com

MASA TENİSİNDE YENİ BAŞKAN KERİM KOÇ

Masa Tenisinde yeni Başkan Kerim Koç

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 4’üncü Olağan ve Mali Genel Kurulu’nda Başkanlığa Kerim Koç seçildi.

Ankara’da gerçekleşen ve mevcut başkan Oktay Çimen ile Kerim Koç’un yarıştığı genel kurulda kullanılan 215 oyun 138’ini alan Kerim Koç, federasyonun yeni başkanı oldu. 2000 yılından itibaren başkanlık görevini yürüten Oktay Çimen, 66 oyda kalırken, 11 oy geçersiz sayıldı.

Kerim Koç’un başkanlığındaki yönetim kurulunda; Ahmet Başol Haraç, Emin Şen, Fatih Karaca, Kenan Atalay, Melih Serim, Cemal Saruhan, Mücahit Soyak, Orhan Günay, Ömer Vural, Sadık Karayel, Savaş Ertufan, Süleyman Gündüz, Uğur Beşok ve Vahdet Vedat Solmaz yer aldı.

Kerim Koç, genel kurulda yaptığı konuşmada, istişareler sonucu 6 ay önce adayık sürecini başlattıklarını belirterek, masa tenisinde ‘beyaz sayfa’ açmak istediklerini söyledi.

Çeşitli kentlerde ziyaretlerde bulunduğunu anlatan Koç, yeni dönemde planlamaları kulüplerle birlikte yapacaklarını vurguladı. Yapısal, performansa ve kitlelere yönelik hedefler belirlediklerini anlatan Koç, şu ifadeleri kullandı: “Yapısal hedeflerde kurumsallaşma çok önemli. Bir milyon kişiye masa tenisi oynatmayı amaçlıyoruz. Performansa yönelik hedefler kısmında da ekol oluşturmak istiyoruz. Olimpiyata yerli sporcularla katılmayı hedefliyoruz. Badminton, son iki olimpiyata öz çocuklarımızla gidebiliyor. Her okulda badminton oynanabiliyor. Dolayısıyla bizim de federasyon olarak daha fazla enerji harcamamız gerekiyor.”

Koç, Avrupa Şampiyonası ev sahipliğini Türkiye’ye kazandırmak istediklerini sözlerine ekledi.

kaynak:www.hurriyet.com.tr