MİLLİ HALTERCİLERDEN 3 ALTIN MADALYA – sporakademisi.com

MİLLİ HALTERCİLERDEN 3 ALTIN MADALYA

MİLLİ HALTERCİLERDEN 3 ALTIN MADALYA

Norveç’te devam eden Avrupa Halter Şampiyonası’nda erkekler 62 kiloda Hurşit Atak 2 altın, Erol Bilgin ise 1 altın madalya kazandı.

Hurşit Atak, koparmada kaldırdığı 126 kiloyla 5’inci, silkmede ise 170 kiloyla  altın madalyanın sahibi oldu. Milli sporcumuz, toplamda da 296 kiloyla Avrupa Şampiyonu oldu.

Aynı kiloda yarışan Erol Bilgin ise, koparmada elde ettiği 133 kilo ve tartı avantajıyla altın madalyaya uzandı.

Avrupa Halter Şampiyonası’nda şu ana kadar  Sibel Özkan Konak 2 altın, 1 gümüş, Nurcan Taylan 1 bronz madalya elde etti. İsmet Algül, bronz madalya, Sema Acartürk  ise gümüş madalya kazandı.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ, ALTIN MADALYA KAZANAN MİLLİ HALTERCİLERİ TEBRİK ETTİ

 Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Avrupa Halter Şampiyonası’nda altın madalya kazanan milli sporcular Hurşit Atak ve Erol Bilgin’i tebrik etti.

Bakan Çağatay Kılıç’ın tebrik mesajı şöyle:

 “Norveç’te  devam eden Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nda altın  madalya kazanan Hurşit Atak ve Erol Bilgin, bizlere büyük mutluluk yaşattılar. Madalya kürsüsünün en üst basamağında yer alan iki sporcumuzun, kariyerleri boyunca bu güzel başarıları sürdürmelerini temenni ediyorum.  Şampiyonada mücadele edecek diğer sporcularımıza da başarılar diliyorum.”

kaynak: sgm.gsb.gov.tr