MODERN PENTATLONDA İLKE ÖZYÜKSEL’DEN TARİHİ BAŞARI – sporakademisi.com

MODERN PENTATLONDA İLKE ÖZYÜKSEL’DEN TARİHİ BAŞARI

MODERN PENTATLONDA İLKE ÖZYÜKSEL’DEN TARİHİ BAŞARI

Milli sporcumuz İlke Özyüksel, modern pentatlonda olimpiyat oyunlarına katılma hakkını elde eden ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti.

Özyüksel,  1 Haziran 2015-  31 Mayıs  2016  tarihleri arasında  Dünya Modern Pentatlon Birliği  tarafından belirlenen kota   yarışları sonunda  istediği sonucu alarak,  Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’na katılmaya hak kazandı.
Özyüksel, yarışmalarda elde ettiği puanlar sonucunda dünya klasmanında ilk 36 sporcu arasında yer alarak ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil etme hakkını kazandı.

BAKAN ÇAĞATAY KILIÇ’TAN,  TÜRK SPOR TARİHİNE GEÇEN  İLKE ÖZYÜKSEL’E TEBRİK
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  Modern pentatlon dalında 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazanan İlke Özyüksel’i tebrik etti.

Bakan Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Modern Pentatlon dalında  Rio 2016 vizesi alarak  tarihi bir başarıya imza atan İlke Özyüksel’i  kutluyorum.  Türk spor tarihinde ilk kez modern pentatlonda ülkemizi olimpiyat oyunlarında temsil edecek olan Özyüksel, gerek kendi kariyeri gerekse ülke sporu adına tarihi bir ilke imza attı.  Bu tarihi başarının elde edilmesi adına  uzun süreler büyük bir mücadele sergileyen mili sporcumuzun  kariyerinde bu güzel başarı hikayelerini sık sık tekrarlamasını temenni ediyor ve Rio 2016’da başarılar diliyorum.”