ÖĞRETMENLERİN 2017 YILI İKİNCİ ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU – sporakademisi.com

ÖĞRETMENLERİN 2017 YILI İKİNCİ ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU

ÖĞRETMENLERİN 2017 YILI İKİNCİ ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin 2017 yılında mazerete bağlı, ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanınmıştır.

Mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumu 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirilecektir.

MEB BASIN AÇIKLAMASI

Öğretmenlere mazerete bağlı, ikinci il içi ve il dışı atamaları ile alan değişikliği konularında yeniden hak tanınmıştır.

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz´ın onayıyla, öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi kapsamında; mazeret durumuna bağlı iller arası ataması gerçekleştirilemeyen öğretmenlerin durumu 5 Eylül tarihi itibarı ile yeniden değerlendirilecektir.

Öğretmenlerin ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme başvuruları 8 – 12 Eylül tarihleri arasında alınacaktır.

Alanlar itibarı ile zorunluluk arz eden durumlar dikkate alınarak, öğretmenlerin alan değişikliği başvuruları ise 18 – 22 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar 27 Aralık 2017 tarihinde ilan edilecektir. Alan değişikliği gerçekleştirilen öğretmenler, 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren ilişiklerini keserek yeni görev yerlerine başlayacaklardır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. / MEB