OLİMPİYATLARDA TÜRK SPORCULARIN 13. GÜN SONUÇLARI – sporakademisi.com
casino maxi

OLİMPİYATLARDA TÜRK SPORCULARIN 13. GÜN SONUÇLARI

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türk Sporcuların 13’üncü Gün Sonuçları

19.8.2016 Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde devam eden Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın 13’üncü gününde (18 Ağustos) mücadele eden Türk sporcuların müsabakaları tamamlandı.

Atletizmde erkekler 400 metre engelli finalinde yarışan Yasmani Copello Escobar, 47.92’yle üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Atletizmde erkekler 200 metre finalinde koşan Ramil Guliyev, 20.43’lük derecesi ile 8’inci oldu.

Ramil Guliyev, Emre Zafer Barnes, Jak Ali Harvey ve İzzet Safer’den oluşan 4×100 bayrak takımı ilk turda 38.30’luk süreleri ile serilerinde 4, genel sıralamada 10’uncu olarak finale kalamadı.

Taekwondoda erkekler 68 kiloda mücadele eden, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları 68 kilo şampiyonu Servet Tazegül, 16’lı eleme turunda karşılaştığı Şilili Ignacio Morales’i 14-1 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Rus Alexey Denisenko’ya 19-6 yenilen Servet, rakibi finale çıkınca repesaj karşılaşması oynamaya hak kazandı. Repesajda Venezuealı Edgar Contreras’a altın vuruşla 5-4 yenilen Servet Rio 2016’ya veda etti.

Modern pentatlonda yarışan sporcumuz İlke Özyüksel, ilk gün gerçekleşen eskrim sıralamasında 10 galibiyet, 25 yenilgi alarak 160 puanla 34’üncü sırayı aldı.

Güreşte kadınlar serbest 75 kiloda mücadele eden Yasemin Adar, eleme turunda karşılaştığı Ukraynalı rakibi Alla Cherkasova’yı 3-1 yenerek 1/8 turuna yükseldi. 1/8 turunda Rus Ekaterina Bukina’ya 3-1 yenilen Yasemin, elendi.

Güreşte kadınlar serbest 63 kiloda mücadele eden Hafize Şahin, eleme turunda karşılaştığı Brezilyalı Lais Nunes De Oliveira’yı 5-0 yenerek 1/8 turuna yükseldi. 1/8 turunda Rus Inna Trazhukova’ya 3-1 yenilen Hafize, elendi.

Güreşte kadınlar serbest 53 kiloda mücadele eden Bediha Gün, 1/8 turunda karşılaştığı Myong Suk Jong’a (Kuzey Kore) 4-0 yenildi ve elendi.

Oyunlarda 19 Ağustos 2016, Cuma günü mücadele edecek Türk sporcuların programı Türkiye saati ile şu şekilde;
•15:00 Taekwondo/Kadınlar 67 kg (Carioca Arena 3 – Barra) – Nur Tatar – Carmen Marton (Avustralya) 16’lı Eleme Turu (çeyrek finaller 21:00, yarı finaller 23:00, repesaj 02.00, bronz müsabakası 03:00, altın müsabakası 04:00 şeklinde devam edecek)
•16:00 (elemelerin başlangıcı) Güreş/ Erkekler Serbest 57 kg (Carioca Arena 2 – Barra) – Süleyman Atlı – Ivan Guidea (Romanya) – 1/8 Turu
•16:00 (elemelerin başlangıcı) Güreş/ Erkekler Serbest 74 kg (Carioca Arena 2 – Barra) – Soner Demirtaş – Unurbat Purevjav (Moğolistan) – 1/8 Turu
•18:00 Modern Pentatlon/Kadınlar Yüzme (Deodoro Aquatics Centre) – İlke Özyüksel
•20:00 Modern Pentatlon/Kadınlar Eskrim Bonus Turu (Deodoro Stadium) – İlke Özyüksel
•21:30 Modern Pentatlon/Kadınlar Binicilik (Deodoro Stadium) – İlke Özyüksel
•00:00 Modern Pentatlon/Kadınlar Koşu+Atıcılık (Deodoro Stadium) – İlke Özyüksel
•Ertesi gece 03:40 Atletizm/Kadınlar 5000 m (Olympic Stadium – Engenhão) Yasemin Can – Final
*Belirtilen saatler öngörülen başlama saatleri olup, programda önceki müsabakaların durumlarına göre değişiklik olabilir.
olimpiyat.org.tr


casino maxi