RİO 2016’YA BİR KOTA DA ALİ EREN DEMİREZEN’DEN – sporakademisi.com

RİO 2016’YA BİR KOTA DA ALİ EREN DEMİREZEN’DEN

RİO 2016’YA BİR KOTA DA ALİ EREN DEMİREZEN’DEN!

Türkiye’nin ev sahipliğinde devam eden ve bugün son müsabakaların oynanacağı 2016 Rio Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası Boks Müsabakalarında milli boksörümüz Ali Eren Demirezen, Rio 2016’da ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Müsabaka programına göre bugün 3.’lük – 4.’lük maçına çıkması gereken +91 kilodaki milli sporcumuz, Macar rakibi Istvan Bernath’ın oynanacak maça çıkamayacak olması nedeniyle doğrudan olimpiyat kotası aldı.

RİO 2016’YA BİR KOTA DA ALİ EREN DEMİREZEN’DEN3

Uluslararası boks kuralları gereği herhangi bir sporcu teknik nakavt ile maçı kaybettiğinde 30 gün süreyle herhangi bir müsabakaya çıkamıyor. Macar boksör Bernath’ın da bir önceki maçında teknik nakavtla maçı kaybetmesi nedeniyle bugünkü maça çıkmayacağını belirten yetkililer, bu nedenle Türk Milli Boksör Ali Eren Demirezen’in doğrudan Rio 2016’ya katılma hakkını elde ettiğini belirttiler.

Daha önce Adem Kılıçcı ve Onur Şipral ile Rio’ya katılma hakkı kazanan Boks Milli Takımımız, dün de 81 kiloda Mehmet Nadir Ünal ile Rio biletini cebine koymuştu.

RİO 2016’YA BİR KOTA DA ALİ EREN DEMİREZEN’DEN1

Bugün son maçların oynanacağı organizasyonun 18.00’da başlayacak akşam seansında 60 kiloda Volkan Gökçek ve 64 kiloda Batuhan Gözgeç de Rio bileti almak için mücadele edecek.

RİO 2016’YA BİR KOTA DA ALİ EREN DEMİREZEN’DEN2

Kaynak: www.turkboks.gov.tr