RİO OLİMPİYAT OYUNLARI’NDA SPORCULARIMIZIN 12. GÜN SONUÇLARI – sporakademisi.com

RİO OLİMPİYAT OYUNLARI’NDA SPORCULARIMIZIN 12. GÜN SONUÇLARI

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda Türk Sporcuların 12’nci Gün Sonuçları

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde devam eden Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın 12’nci gününde (17 Ağustos) mücadele eden Türk sporcuların müsabakaları tamamlandı.

Atletizmde erkekler 200 metre ikinci yarı finalinde koşan Ramil Guliyev, 20.09 ile dördüncü, genel sıralamada 7’nci olarak finale kaldı.

Güreşte kadınlar serbest 69 kiloda mücadele eden Buse Tosun, eleme turunda karşılaştığı Polonyalı rakibi Agnieszka Jadwiga Wieszczek’i 5-0 yenerek bir üst tura çıktı. 1/8 turunda Japon Sara Dosho’ya 4-0 yenildikten sonra repesaj karşılaşmasına hak kazanan Buse, ilk repesajda karşılaştığı Ukraynalı Alina Stadnik Makhynia’yı 3-1 yense de ikinci repesajda karşılaştığı Kanadalı Dorothy Erzsebet Yeats’e 3-1 yenilerek Rio 2016’ya veda etti.

Güreşte kadınlar serbest 58 kiloda mücadele eden Elif Jale Yeşilırmak, 1/8 turunda karşılaştığı Kanadalı rakibi Michelle Cristina Fazzari’yi 3-1 yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Japon Kaori Icho’ya 3-1 yenilen Elif, rakibinin finale çıkması üzerine repesaj karşılaşması oynamaya hak kazandı. Repesaj karşılaşmasında Tunus’tan Marwa Amri ile karşılaşan Elif, 3-1 yenildi ve elendi.

Kanoda kadınlar K1-500 metre elemelerinde ikinci seride yarışan milli kanocumuz Lasma Liepa, 1:59.581 ile serisini 5’inci bitirdi ve yarı finale yükseldi. Lasma, yarı finalde 2:08.450 ile kendi grubunda 7’nci, genel sıralamada 21’inci oldu ve elendi.

Atletizmde erkekler 5000 metre elemelerinde ikinci seride yarışan Ali Kaya, 14:05.34’lük süresiyle serisinde 19’uncu, genel sıralamada 39’uncu olarak elendi.

Erkekler çekiç atmada mücadele eden Eşref Apak, ilk iki hakkında faul yaptıktan sonra üçüncü hakkında 70.08 atarak yer aldığı B Grubu’nda 15, genel sıralamada 24’üncü olarak elendi.

Oyunlarda 18 Ağustos 2016, Perşembe günü mücadele edecek Türk sporcuların programı Türkiye saati ile şu şekilde;
• 15:45 Taekwondo/Erkekler 68 kg (Carioca Arena 3 – Barra) – Servet Tazegül – Ignacio Morales (Şili) – 16’lı Eleme Turu (çeyrek finaller 21:15, yarı finaller 23:15, repesaj ertesi gece 02.15, bronz müsabakası 03:15, altın müsabakası 04:15 şeklinde devam edecek)
• 16:00 Modern Pentatlon/Kadınlar (Youth Arena, Deodoro) – İlke Özyüksel – Eskrim sıralaması
• 16:00 (elemelerin başlangıcı) Güreş/Kadınlar Serbest 75 kg (Carioca Arena 2 – Barra) – Yasemin Adar – Alla Cherkasova (Ukrayna) – Eleme (1/8, 1/4, yarı final, repesaj, bronz ve altın müsabakaları ile gün içerisinde devam edecek)
• 16:00 (elemelerin başlangıcı) Güreş/Kadınlar Serbest 63 kg (Carioca Arena 2 – Barra) – Hafize Şahin – Lais Nunes De Oliveira (Brezilya) – Eleme (1/8, 1/4, yarı final, repesaj, bronz ve altın müsabakaları ile gün içerisinde devam edecek)
• 16:00 (elemelerin başlangıcı) Güreş/Kadınlar Serbest 53 kg (Carioca Arena 2 – Barra) – Bediha Gün – 1/8 Turu (1/4, yarı final, repesaj, bronz ve altın müsabakaları ile gün içerisinde devam edecek) – Rakibi yarın belli olacak
• 17:40 Atletizm/Erkekler 4×100 Bayrak Takımı (Olympic Stadium – Engenhão) – Tur 1 Seri 1
• 18:00 Atletizm/Erkekler 400 m Engelli (Olympic Stadium – Engenhão) Yasmani Copello Escobar – Final
• Ertesi gece 04:30 Atletizm/Erkekler 200 m (Olympic Stadium – Engenhão) Ramil Guliyev – Final

*Belirtilen saatler öngörülen başlama saatleri olup, programda önceki müsabakaların durumlarına göre değişiklik olabilir.

Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda mücadele edecek sporcularımız hakkında bilgi ve sporcu listesine ulaşmak için tıklayınız.

 

olimpiyat.org.tr