RİO’DA OLİMPİYAT HEYECANI DEVAM EDİYOR – sporakademisi.com

RİO’DA OLİMPİYAT HEYECANI DEVAM EDİYOR

RİO’DA OLİMPİYAT HEYECANI DEVAM EDİYOR

Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde devam eden Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nın üçüncü gününde (8 Ağustos) mücadele eden Türk sporcuların müsabakaları tamamlandı.

Okçulukta klasik yayda mücadele eden Mete Gazoz, 1/32 eleme müsabakasında karşılaştığı Fransız Pierre Plihon’u; 21-25, 23-26, 27-26, 23-23, 25-23 ve 9-6’lık setlerle 6-5 mağlup ederek bir üst tura yükseldi. 16’lı eleme turunda Hollandalı Sjef Van Den Berg’e; 29-29, 28-27, 25-26, 27-28 ve 25-28’lik setlerle 3-7 yenilen Mete, Rio 2016’ya 16’lı eleme turlarında veda etti.

Kürekte erkekler hafif kilo iki çifte disiplininde,7 Ağustos’ta yapılması gereken yarışın hava koşulları nedeniyle ertelenmesi üzerine bugün gerçekleşen yarışta mücadele eden Hüseyin Kandemir-Cem Yılmaz ikilisi 6:41.67’lik dereceleri ile ilk elemelerde beşinci, genel toplamda 18’inci sırayı aldı.

Sporcularımız 9 Ağustos, Salı günü TSİ 17:40’da repesaj yarışı yapacak.

Atıcılık trap disiplininde ikinci gün elemelerinde mücadele eden sporcularımızdan Yavuz İlnam; ilk turda 24, ikinci turda 23, üçüncü turda 24, dördüncü turda 20 ve beşinci turda 24 atarak toplamda 115 atış ile 13’üncü, Erdinç Kebapçı ise ilk turda 24,ikinci turda 18, üçüncü turda 24, dördüncü turda 22 ve beşinci turda 20 atarak toplamda 108 atış ile 29’uncu oldu ve elendi.

Boksta erkekler 69 kiloda ön eleme maçına çıkan boksorümüz Onur Şipal Bulgar rakibi Simeon Chamov’a 3-0 kaybederek elendi.

Yelkende erkekler rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Onur Cavit Biriz, ilk yarışı 21:25’lik süresi ile 31’inci sırada, ikinci yarışı 25:01’lik süresi ile 32’nci sırada tamamladı. Üçüncü yarışında  “U” bayrağı cezasıaldığı için yarışamadı. Kadınlar rüzgar sörfü RS:X sınıfında mücadele eden Dilara Uralp ise ilk yarışı 25:02’lik süresi ile 20’nci sırada, ikinci yarışı28:12’lik süresi ile 19’uncu sırada, üçüncü yarışı ise 30:58’lik süresi ile 23’üncü sırada tamamladı.

Yelkende lazer radial sınıfında mücadele eden Nazlı Çağla Dönertaş ilk yarışını 52:54’lük süresi ile 16’ncı sırada, ikinci yarışını ise 52:47’lik süresi ile 20’nci sırada tamamladı.

Oyunlarda 9 Ağustos 2016, Salı günü mücadele edecek Türk sporcuların programı Türkiye saati ile şu şekilde;

9 Ağustos 2016, Salı
16:00 Judo/Kadınlar 63kg (Carioca Arena 2, Barra) – Büşra Katipoğlu – Katerina Nikoloska (Makedonya) – 32’li Eleme Turları

17:40 Kürek/Erkekler Hafif Kilo İki Çifte – (Lagoa Stadium, Copacabana) – Hüseyin Kandemir-Cem Yılmaz – Repesaj Yarışı

18:30 Halter/Kadınlar 63 kg – (Riocentro – Pavilion 2- Barra) Mehtap Kurnaz

19:05 Yelken/Kadınlar RS:X (Marina da Glória, Copacabana) – Dilara Uralp – Yarış 4-5-6

19:05 Yelken/Lazer Radial (Marina da Glória, Copacabana) –Nazlı Çağla Dönertaş – Yarış 3-4

19:05 Yelken/Finn Sınıfı (Marina da Glória, Copacabana) – Alican Kaynar – Yarış 1-2

19:15 Yelken/Erkekler RS:X (Marina da Glória, Copacabana) – Onur Cavit Biriz – Yarış 4-5-6

19:28 Yüzme/Kadınlar 200m Kelebek (Olympic Aquatics Stadium, Barra) – Nida Eliz Üstündağ – Eleme Turları

23:45 Basketbol Kadın (Youth Arena,Deodoro) Türkiye – Japonya (A Grubu)

Ertesi gece 00:30 Boks/75kg (Riocentro – Pavilion 6 – Barra) – Önder Şipal- Muziyo Benny Muzio (Zambiya)
– Ön Eleme

01:00 Halter/Erkekler 69 kg (Riocentro – Pavilion 2- Barra) Daniyar İsmayilov