SAMSUN’A OLİMPİYAT KOTALI VEDA! – sporakademisi.com

SAMSUN’A OLİMPİYAT KOTALI VEDA!

SAMSUN’A OLİMPİYAT KOTALI VEDA!

2016 Rio Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıtası Boks Müsabakalarının son gününde ringe çıkan milli sporcumuz Batuhan Gözgeç, Ermeni rakibini 3-0 ile geçerek 2016 Rio Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda oynanan müsabakaların son gününde sporcularımız akşam seansında ringe çıktı. Seansın ilk maçında Volkan Gökçek 60 kiloda İrlandalı rakibi David Coyce’a 2-1 yenildi ve olimpiyat bileti almayı az farkla kaçırdı.

SAMSUN’A OLİMPİYAT KOTALI VEDA

Seansın ikinci maçında ringe çıkan milli boksörümüz Batuhan Gözgeç ise 64 kiloda Ermeni rakibi Hovhannes Bachkov’u baştan sona önde götürdüğü maçın ardından 3- 0yenerek ülkemizi  2016 Rio Olimpiyatları’na katılma hakkı kazandı.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Samsunlu sporseverlerin muhteşem desteği ile son günü iki kota ile kapattıklarını belirterek, “Böylece şimdilik 5 sporcumuzla Rio’ya katılmayı garantiledik. Önümüzdeki turnuvalarda da daha fazla sporcumuz kota alabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Organizasyon süresince bize destek olan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: www.turkboks.gov.tr