ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER – YÖRELERİMİZ Projesi Binlerce Gence Ulaşacak – sporakademisi.com

ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER – YÖRELERİMİZ Projesi Binlerce Gence Ulaşacak

ŞEHİRLER VE KÜLTÜRLER – YÖRELERİMİZ Projesi Binlerce Gence Ulaşacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz” projesi ile binlerce genç, kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerinin tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıyacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 1 Mayıs – 4 Haziran tarihleri arasında hayata geçirilecek olan “Şehirler ve Kültürler – Yörelerimiz” projesi I. Dönem Programı 81 ilde düzenlenecek bir günlük programlar ile 14 – 29 yaş grubu gençlerin tarihi ve kültürel yönden zengin çevre iller ile kendi il ve ilçelerini daha yakından tanımaları, buralarda yaşayan akranları ile tanışmaları, gönüllülük faaliyetlerine katılmaları ve gençler arasında diyalogun arttırılmasına katkı sağlanması amaçlanıyor.

Proje kapsamında gençler bir gün boyunca merak ettikleri ve daha önce kendi imkânlarıyla yaşadığı ili veya komşu illeri görme fırsatı elde edemeyen, gençlik faaliyetlerine katılamayan, kırsalda yaşayan dezavantajlı gençler, okul veya sınıf birincileri, yetim ve öksüzler, şehit ve gazi yakınları, çocuk evlerinde kalanlar, sanayide çalışan çıraklar, çeşitli nedenlerle eğitimini yarıda bırakmış gençler, sokakta yaşayan gençler, hükümlü yakınları, hafif bedensel engelli gençler, ailesiyle birlikte göç eden gençler öncelikle faydalanacaklar.

“Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Projesinin I. Dönem Programı 4 Haziran’da son bulması planlanırken, bu süreçte gençlerin yapacakları köy okulu ve huzur evi ziyaretlerinin yanı sıra çevre temizliği gibi gönüllülük faaliyetleri ile farkındalık sağlanması amaçlanıyor.

Kaynak:www.gsb.gov.tr