Besyolar

Spor Akademileri (Besyo’lar)

SPOR AKADEMİLERİ (BESYO`LAR)

Sevgili Öğrenciler ve Veliler;

Her yıl yüzbinlerce öğrencinin yarıştığı üniversite sınavında öğrencilerin başarılı olabilmesi biraz daha zorlaşmaktadır. Bu nedenle üniversite sınavına daha sistemli ve programlı çalışmak kaçınılmaz hale gelmiştir.

YGS`ye giren yüzbinlerce öğrencimizin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun (Spor Akademisi) içeriğinden ve yapmış oldukları özel yetenek giriş sınavından habersiz olduğunu düşünüyoruz.

YGS`den 140 ve üstü puan alan öğrencilerimiz YGS`nin özel yetenek sınavlarını %50 oranında etkilediğinden habersiz olduklarından, önceki dönemlerdeki gibi adam kayırma olduğunu düşünmekte veya tamamen sporcuların sınava girdiği bir bölüm olduğunu düşünerek sınava girip denemeyi dahi düşünmemektedirler.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu düşünen sporcu öğrencilerimiz ise “Nasıl olsa sporcuyum, okula rahatlıkla girerim.“ düşüncesiyle YGS`nin %50 civarında etkilediğinden habersiz YGS`ye çalışmamakta ve bunun sonucunda maalesef açıkta kalmaktadır.

Bazı öğrencilerimiz ise Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna değişik şekillerde girmenin yollarını aramakta, birtakım insanlardan söz alıp dershaneye gitmemekte, YGS`ye çalışmamakta ve özel yetenek sınavlarına hazırlanmamaktadır. Sınavlarda adam kayırma olmadığından, sınavların tamamen elektronik ortamda yapıldığından habersiz kötü amaçlı insanlara çıkar sağlamaktadırlar.

Bizler, Türkiye genelinin birçok bölgesinde sınavların objektif yapıldığını görüyor, yaşıyor ve inanıyoruz. Bu sebeple dershanelere gidip YGS’ye iyi hazırlanmanızı; daha sonra da özel yetenek sınavlarına, yeteneklerinize uygun sınav sistemi yapan okulları iyi belirleyen bizimle çalışmanız gerektiğini düşünüyoruz.

Gireceğiniz özel yetenek sınavlarına hazırlanmak için gideceğiniz kursları iyi araştırıp, hassas davranmanız gerektiğinin bilincinde olunuz. Bu bağlamda spor akademisine hazırlık yapan kuruluşları iyi araştırıp, geleceğinizle ilgili doğru kararlar vermeniz gerekiyor.

Bizler Akademi Bilim ve Spor Merkezi olarak 21 yıllık tecrübemizle, öğrencilerimizin isteklerini göz önünde bulundurarak ve sportif becerilerini de dikkate alarak onlara uygun sınav şekillerini tespit edip, sınava gireceği okulları belirliyoruz.

Bu sınavlarda çıkacak testlere göre öğrencilerimizi kendi alanlarında uzman akademisyen hocalar nezaretinde ve bilimsel metotlar çerçevesinde hazırlayarak sınavlarda başarılı olmalarını sağlıyoruz.

Her şeyden önce doğru bilgilendirilmeye ihtiyacınız var. Bunun için size en yakın şubemize gelerek sağlıklı bilgi almanızı öneririz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu