FederasyonlarHaberler

SPOR FEDERASYONLARI BAŞKANLARINI SEÇİYOR

SPOR FEDERASYONLARI BAŞKANLARINI SEÇİYOR

Bu hafta spor federasyonları genel kurul maratonu başladı. Spor federasyonları süreç içerisinde delegeler 4 yıl süreyle, Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim ve Disiplin Kurulu üyelerini seçmiş olacak.

Geçtiğimiz günlerde bazı federasyonların seçimleri tamamladı. Buna göre;

Güreş Federasyonu;

GÜREŞ FEDERASYONU MUSA AYDIN’LA DEVAM

Türkiye Güreş Federasyonu (TGF) 4. Olağan ve Mali Genel Kurulu’nda Musa Aydın, yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara’da gerçekleştirilen genel kurulda, 279 delegeden 197’si oy kullandı.

Genel kurula tek aday olarak giren Aydın, oyların 187’sini alarak bir kez daha başkanlık görevine getirildi.

Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu;

AHMET RECEP TEKCAN, YENİDEN BOCCE BOWLİNG DART FEDERASYONU BAŞKANI

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkanlığına Ahmet Recep Tekcan, yeniden seçildi.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonunun 4. Olağan Genel ve Mali Kurulu, Ankara’da toplam 129 delegeden 81’inin katılımıyla yapıldı.

Genel kurulda yönetimin faaliyet ve denetleme raporlarının ibrasının ardından seçime geçildi. Seçime tak aday olarak giren Ahmet Recep Tekcan, 80 delegenin oyuyla yeniden başkan oldu. Genel kurulda 1 oy da geçersiz sayıldı.

Tekcan, seçimin ardından delegelere verdikleri destek için teşekkür etti.

Genel kurulda “bir aile” olduklarını yeniden kanıtladıklarını belirten Tekcan, daha sonra listesinde yer alan isimleri tanıttı.

Tekcan başkanlığındaki yönetim kurulunda; Mutlu Türkmen, Fuat Yıldırım, Serdar Arslan, Murat Kul, Faik Kapsız, Hüseyin Yüce, Berkant Gören, Ömer Öksüz, Hamit Hamidanoğlu, Hasan Bünül, Ahmet Eser, Mehmet Almalı, İlyas İleri ve Seçkin Odabaş, yer aldı.

Sın Tekcan’a yeni dönemde başarılar dileriz.

İşitme Engelliler Spor Federasyonu;

İŞTME ENGELLİLERDE BAŞKAN YENİDEN FATİH ÜMİT KİHTİR

Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Başkanlığı’na Fatih Ümit Kihtir tekrar seçildi

Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu 4. Olağan genel kurula tek aday olarak giren mevcut başkan Yakup Ümit Kihtir 144 oy alarak tekrar başkan seçildi.

193 delegesi bulunan federasyonun genel kuruluna 158 delege katıldı. 5 oy geçersiz sayılırken Kihtir, 144 oyla tekrar 4 yıllığına başkan oldu.

Sualtı Sporları Federasyonu;

SUALTI SPORLARI ŞAHİN ÖZEN’LE DEVAM

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunda (TSSF) Şahin Özen, yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara’dagerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Şahin Özen ve Sinan Böyükparmaksız yarıştı.

Kullanılan 126 oyun 84’ünü alan Özen, 4 yıllık süreyle yeniden başkanlığa getirildi. Diğer aday Böyükparmaksız 41 oyda kalırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Genel kurulda federasyonun faaliyet, mali ve denetim raporları oy birliğiyle ibra edildi. Su kayağı branşının federasyondan ayrılması için verilen teklif reddedildi.

Özen, genel kurulda yaptığı konuşmada, antrenör, hakem, sporcu gibi profesyonel kadroları güçlendirmek ve Türkiye’yi uluslararası yarışmaların çekim merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Uluslararası yarışmalarda elde edilen derecelere dikkati çeken Özen, Türkiye’nin geçen ay ilk kez Dünya Sualtı Sporları Federasyonu (CMAS) Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Özen, bir yıllık başkanlığı döneminde antrenör, sporcu ve hakem sayısında da önemli artış sağladığının altını çizdi.

Yeni dönemde CMAS ile dalış ve sportif branşlarda ortak eğitim projeleri başlatacaklarını anlatan Özen, üniversiteler ve eğitim kurumlarıyla mevcut işbirliği yelpazelerini daha da genişleteceklerini kaydetti.

Seçimden sonra sevinç gözyaşlarına hakim olamayan Özen, teşekkür konuşmasında, “Bu bir ayrışma değil, birleşme. Bugün kaybeden yok.” dedi.

Geleneksel Spor Dalları Federasyonu;

GELENEKSEL SPOR DALLARI BAŞKANI HAKAN KAZANCI OLDU

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Başkanlığı’na Hakan Kazancı Seçildi

İki adayın yarıştığı Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.

Eski başkan Alpaslan Ceylan’ın aday olmadığı seçimde Hacı Murat Şahin ve Hakan Kazancı başkanlık için yarıştı.

200 delegesi bulunan federasyonun genel kuruluna 182 kişi katıldı. Başkanlık yarışında Hakan Kazancı, 127 oy alarak yeni başkan seçildi. Diğer aday Hacı Murat Şahin ise 54 oyda kaldı.

Otomobil Sporları Federasyonu;

SERKAN YAZICI YENİDEN TOSFED BAŞKANI

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Olağan Genel Kurulu Ankara’da yapıldı.

Mevcut başkan Serkan Yazıcı tek aday olarak girdiği seçimde 116 oy alarak 4 yıllığına yeniden başkan seçildi.

180 delegesi bulunan federasyonun genel kuruluna 119 delege katıldı. 3 oyun geçersiz sayıldığı seçimde mevcut başkan Serkan Yazıcı genel kurula katılan delegelerden görevine devam etme yetkisi aldı.

Sayın Yazıcı’ya başarılar dileriz.

Binicilik Federasyonu;

Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanlığına Atıf Bülent Bora tekrar seçildi

Ankara’da yapılan Türkiye Binicilik Federasyonu Olağan Genel Kurulunda başkanlık için, Mevcut başkan Atıf Bülent Bora ve Selçuk Yedikardeş yarıştı.

222 delegenin oy hakkı olduğu Binicilik Federasyonu Olağan Genel Kuruluna 161 delege katıldı.

Yapılan oylamanın ardından Faaliyet ve Denetim raporları oylandı. Genel kurulda delegelerin divana verdiği, yönetim kurulu sayısı 14 olsun teklifi uzun süren tartışmalar sonunda kabul edildi. 10 kişi olan Binicilik federasyonu yönetim kurulu sayısı, resmi gazete de yayımlanmasının ardından bir sonraki genel kurulda uygulanacak. Bu genel kurulda uygulanması için verilen teklif ise, delege tarafından reddedildi.

Sayın Bora’ya başarılar dileriz.

Dağcılık Federasyonu;

DAĞCILIKTA ERSAN BAŞAR DÖNEMİ

Türkiye Dağcılık Federasyonunda yeni başkan Ersan Başar oldu.

ANKARA’DA gerçekleştirilen 4. Olağan Genel Kurul’da, başkanlık için Ersan Başar ve Yusuf Biltekin yarıştı. 226 delegenin 113 oyunu alan Ersan Başar, yeni başkanı oldu.

Ersan Başar, seçimden önce yaptığı konuşmada, yenilikçi bir yol haritası çizeceklerini belirterek, “Sürdürülebilir dağcılık hedefiyle, belirlediğimiz ve büyüterek koyacağımız hedeflerimizi gerçekleştirme uğraşı içinde olacağız. Günümüze ayak uydurarak, dünya federasyonları ile yarışabilir düzeye gelmek için çalışacağız” dedi.

Başkan Başar, seçildikten sonraki konuşmasında ise delegelere verdikleri destek için teşekkür ederek, her şeyi birlikte yapacaklarını ifade etti.

Sayın Başar’a başarılar dileriz.

Satranç Federasyonu;

SATRANÇ FEDERASYONU BAŞKANI YENİDEN GÜLKIZ TULAY

Türkiye Satranç Federasyonunun olağan seçimli genel kuruluna tek aday olarak giren Gülkız Tülay, yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara’da yapılan genel kurulda, denetleme ve faaliyet raporlarının okunması ve ibrasının ardından başkanlık seçimine geçildi.

152 oyun kullanıldığı genel kurulda 18 oy geçersiz sayılırken, 134 oy alan Tulay bir kez daha başkanlık koltuğuna oturdu.

Sayın Tülay’a başarılar dileriz.

Triatlon Federasyonu;

Triatlonda Yeni Başkan Tamer Çelik

Türkiye Triatlon Federasyonunun yeni başkanı İsa Tamer Çelik oldu.

Federasyonun 4. olağan genel ve mali kurulu, 204 delegeden 176’sının katılımıyla, Ankara’da yapıldı.

Genel kurulda, mevcut başkan Hamdi Güneş ve İsa Tamer Çelik yarıştı. Yapılan seçim sonucunda Çelik, 104 delegenin oyuyla federasyonun yeni başkanı oldu. Güneş 71 oyda kalırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

İsa Tamer Çelik, başkan seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada, demokratik bir ortamda güzel bir seçim gerçekleştiğini belirtti.

Triatlon ailesi ve delegelerin spora sahip çıktığını dile getiren Çelik, “Umarım bundan sonra daha iyi olacak. Tüm delegelere teşekkür ediyorum. Sorumluluğumuzun bilinciyle zaman geçirmeden çalışmaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Wushu Federasyonu;

Türkiye Wushu Federasyonu Başkanı Yeniden Mehmet Zeki Akıncı

Türkiye Wushu Federasyonu başkanı yeniden Akıncı oldu Türkiye Wushu Federasyonu’nda (TWF) başkanlık seçimleri yapıldı. TWF’nin yeni başkanı eski başkan oldu.

Türkiye Wushu Federasyonu (TWF) başkanlık seçimi yapıldı. Federasyonun yeni başkanı eski başkan Mehmet Zeki Akıncı oldu. 103 oyun kullanıldığı seçimlerde 100 oy alan eski başkan Mehmet Zeki Akıncı yeniden başkan seçildi.

Başkan olmasının yinelenmesi hakkında konuşan Akıncı “Sporcularımız uluslararası şampiyonalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil ediyor. Katıldığımız şampiyonalardan madalyalarla dönüyoruz.

Sokaktaki çocuklarımızı salona taşıyacağız. Buralardan yeni şampiyon sporcular çıkaracağız. Üzerimizde toplumsal bir sorumluluk var. Yeni dönemde de bu bilinçle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yelken Federasyonu;

Türkiye Yüzme Federasyonunun 4. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Aydın Karakuzu başkanlığa getirildi.

Türkiye Yüzme Federasyonunun 4. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda Aydın Karakuzu başkanlığa getirildi.

Ankara gerçekleştirilen genel kurulda, divan başkanlığına Serkan Öcalmaz seçildi. 199 delegenin oy kullandığı genel kurulda, 4 oy geçersiz sayılırken, 105 oy alan Aydın Karakuzu, federasyonun yeni başkanı oldu. Diğer aday Ahmet Bozdoğan ise 90 oyda kaldı.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, genel kurulda yaptığı konuşmada, genel kurullarda mücadele yaşanmasının son derece normal olduğunu belirterek, “Genel kurulların sonunda dostluklar devam etsin.”

Yeni başkan Aydın Karakuzu ise genel kurul sonrasında yaptığı konuşmada, kendisine destek veren veya vermeyen herkese teşekkür etti.

İzcilik Federasyonu;

Türkiye İzcilik Federasyonu’nda Hasan Dinçer Subaşı yeniden başkanlığa seçildi

Ankara’da yapılan Türkiye İzcilik Federasyonu Olağan Genel Kurulu’nda Hasan Dinçer Subaşı, 98 oy alarak 4 yıllığına yeniden başkan seçildi.

12 yıldır başkanlığı yürüten Subaşı’nın tek aday olarak girdiği seçime 152 delegeden 99 delege katıldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Subaşı 98 oy aldı. Yeniden 4 yıllığına İzcilik Federasyonu Başkanlığına seçildi.

Sayın Subaşı’na başarılar diliyoruz.

Üniversite Sporları Federasyonu;

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Kemal Tamer tekrar başkanlığa seçildi

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu ve 5. Olağan Kurulu’nda Kemal Tamer yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara’da gerçekleştirilen genel kurul 200 delegeden, 154’nün imzasıyla açıldı. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından genel kurul çalışmalarına başladı. Genel kurulda başkanlık için mevcut başkan Kemal Tamer ve Sinan Kartal adaylardan oy istedi.

Seçimlerde 180 oy kullanılırken, 178 adedi geçerli sayıldı. Geçerli oyların 100’ünü alan Kamel Tamer, 4 yıl daha federasyon başkanlığı yapmaya hak kazandı. Seçimlerde 1 oy geçersiz sayılırken, 1 oy da boş çıktı.

Diğer aday Sinan Kartal ise 78 oyda kaldı. Yeniden başkanlığa seçilen Kemal Tamer, genel kurula yaptığı teşekkür konuşmasında, “Şahsıma ve yönetim kuruluna verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Ülke va üniversite sporlarına hizmete devam edeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Yelken Federasyonu;

Türkiye Yelken Federasyonunda yeni başkan Özlem Akdurak

Türkiye Yelken Federasyonunun (TYF) yeni başkanı, 111 delegenin desteğini alan Özlem Akdurak oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 4. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa Özlem Akdurak seçildi.

Ankara gerçekleştirilen genel kurulda, başkanlık için Mehmet Serhat Belli ve Özlem Akdurak yarıştı.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın da katıldığı genel kurulda 214 delegenin 208’i oy kullandı. Oyların 111’ini alan Akdurak, federasyonun yeni başkanı oldu. 2014 yılından itibaren başkanlık görevini yürüten Belli ise 97 oyda kaldı.

Özlem Akdurak başkanlığındaki yönetim kurulunda; Ahmet Oğuz Özcü, Adnan Yıldırım, Ali Doğaner, Cengiz Kalkan, Ceyhan Üstüner, Ferit Esen, Hakan Yenigün, Hakan Han Özcan, Mahmut Saral, Melih Dilikoğlu, Özfer Uralp ve Yusuf Öztürk yer aldı.

– Yelkenin ikinci kadın başkanı

Yelkende Nazlı İmre’den sonraki ikinci kadın başkan olan Özlem Akdurak, genel kurulda yaptığı konuşmada, “Kalıcı başarı elde etmek için güçlü kulüpler yaratılmalı” dedi.

Kano Federasyonu Başkanlığı;

KANO’DA TAZE KAN

Federasyonun 4. Olağan Genel ve 5. Mali Kurulu, 221 delegeden 203’ünün katılımıyla Ankara’da gerçekleştirildi. Kabakçı, 202 delegeden 109’unun oyunu alarak başkanlığa getirildi.

Bisiklet Federasyonu;

Bisiklet Federasyonu’nda başkan 12 yıl sonra değişti

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun yeni başkanı Erol Küçükbakırcı oldu.

Ankara’da gerçekleştirilen Türkiye Bisiklet Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulunda iki aday yarıştı. Eski Başkan Emin Müftüoğlu’nun yönetim listesinde bulunan üç isim çıkmak için divana dilekçe gönderdi. Ali Sait Adiloğlu, Yaşar Taşkın Koç ve Recep Tekcan divana gönderdikleri dilekçede yönetim listesinden çıktılar. Müftüoğlu bu gelişme üzerine yedek listesinden üç kişi alarak seçime devam etti.

12 yıldır başkanlığı yürüten Emin Müftüoğlu ve Erol Küçükbakırcı’nın başkanlık için yarıştığı genel kurula, 296 delegeden 280 tanesi oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Erol Küçükbakırcı 180 oy alarak yeni başkan seçildi. Eski başkan Emin Müftüoğlu ise 99 oyda kaldı.

Muaythai Federasyonu;

UZAKDOĞUNUN YÜKSELEN YILDIZI MUAYTHAİ’DE HALİL DURNA İLE DEVAM

Türkiye Muaythai Federasyonu 3. Olağan Genel Kuruluna tek başına seçime giren Halil DURNA yeniden Başkan seçildi.

BESYO Ajans ailesi olarak Halil DURNA ve Yönetimine başarılar diliyoruz.

Eskrim Federasyonu;

Türkiye Eskrim Federasyonu başkanlığına Murat Atalı yeniden başkan seçildi

Türkiye Eskrim Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Murat Atalı, yeniden başkanlığa getirildi.

Ankara’da gerçekleştirilen genel kurula, 106  delege katıldı. Seçime tek aday olarak giren Atalı, kullanılan 98 oyun 95’ini  alarak yeniden başkanlığa seçildi. Oylamada 3 oy da geçersiz sayıldı.

İstikrar ve atılım sloganıyla faaliyetlere devam edeceklerini dile  getiren Atalı, şunları söyledi:

“Yeni dönemde olimpiyat hazırlıklarına ağırlık vereceğiz. 2020 Tokyo  Olimpiyatları’nda madalya için mücadele edeceğiz. En az 4 sporcuyla gitme  hedefimiz var. Yeni yetenekleri keşfetme uğraşı içerisinde olacağız.   Kulüplerimize, sporcularımıza malzeme yardımı yapma ve antrenör yetiştirme çalışmalarımıza da devam edeceğiz.”

Cimnastik Federasyonu;

Türkiye Cimnastik Federasyonu başkanlığına Suat Çelen yeniden seçildi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu 4’üncü Olağan Genel Kurulu bugün Ankara’da yapıldı. Mevcut Başkan Suat Çelen tek aday olarak girdiği seçimde, 4 yıllığına yeniden başkan seçildi.

150 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Genel Kuruluna 115 delege katıldı. 7 oyun geçersiz sayıldığı genel kurulda Suat Çelen, delegenin 108 oyunu alarak 4 yıllığına tekrar başkanlığa seçildi.

Halk Oyunları Federasyonu;

Türkiye Halkoyunları Federasyonu 4. Olağan ve Mali Genel Kurulu 26 Ekim 2016 tarihinde Ankara’da yapıldı. 153 delegenin 144’ünün katılımıyla gerçekleştirilen Genel Kurulda; Başkan Adaylarından Sn. Hayri Gürhan OZANOĞLU 100 oy, Sn. Taner BOZKUŞ 44 oy almış ve Federasyon Başkanlığına yeniden Hayri Gürhan OZANOĞLU seçilmiştir.

Hentbol Federasyonu;

Ankara’da gerçekleştirilen 4.Olağan Genel Kurul sonrasında Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı belli oldu.

Ankara THF Spor Salonunda gerçekleştirilen genel kurulda Mevcut Başkan Bilal Eyuboğlu ile aday Tolga Atıcı yarıştı.

Yapılan gizli oylama sonucunda Türkiye Hentbol Federasyonu’nun Başkanı Bilal Eyuboğlu oldu.

121 oy ile Bilal Eyuboğlu Hentbol Federasyonu’nda Başkanlığa devam ediyor.

Golf Federasyonu;

24 – 25 Ekim 2016 tarihinde yapılması planlanan Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığı 4. Olağan Genel Kurul ile 6. Olağan Mali Genel Kurul 24 Ekim 2016 tarihinde toplanmış ve toplantıda çoğunluk sağlanamadığından dolayı seçim takviminde de belirlendiği gibi 25 Ekim 2016 tarihine ertelenmişti;

Ahmet Ağaoğlu Yeniden Başkan

Türkiye Golf Federasyonu (TGF) 4. Olağan Genel Kurulu ve 6. Olağan Mali Genel Kurulu’na tek başkan adayı olarak giren Ahmet Ağaoğlu 105 delegeden 103’ünün oyunu alarak başkan seçildi.

Ankara Palas Devlet Konukevi’nde gerçekleştirilen Türkiye Golf Federasyonu (TGF) 4. Olağan Genel Kurulu ve 6. Olağan Mali Genel Kurulu’nda tek başkan adayı olan Ahmet Ağaoğlu delegelere hitaben yaptığı konuşmasında Türkiye Golf Federasyonu hakkında detaylı bilgiler aktardı.

2000 yılından beri Türkiye Golf Federasyonu başkanı olan Ahmet Ağaoğlu, üst üste 5. kez başkan seçildi.

Golf Federasyonu kurulduğundan beri içinde olduğunu belirten Ağaoğlu: “Bu benim 5.’ci dönemim. Artık yeni adayları Golf sporunda görmek istiyoruz. Bu federasyonda kurulmuş bir düzen var. Yeni dönem Golf sporu için hayırlı olsun” dedi.

Bilardo Federasyonu;

Türkiye Bilardo Federasyonu 4. Mali ve Olağan Genel Kurulu’nda, Ersan Ercan yeniden başkanlığa seçildi.

Divan başkanlığına Cevat Topçu’nun seçildiği 200 delegeli federasyonun Ankara’da bir otelde gerçekleştirilen genel kurulunda, 119 kişi oy kullandı. 5 oy geçersiz sayılırken, 114 oyu alan Ersan Ercan, bir kez daha federasyon başkanlığına getirildi.

Ersan Ercan’ın başkanlığındaki Bilardo Federasyonunun yönetim kurulunda şu isimler yer aldı:
Cumabey Germi, Ümit Özkul, Nurettin Karakurt, Burhanettin Metin Atıcı, Ramazan Arslan, Zeki Çakal, Bülent Zent, Volkan Sarıhan, Abdülkadir Şener, Gökhan Yücel, Hayati Kırcı, İsmail Alemdar.

Sutopu Federasyonu;

Türkiye Sutopu Federasyonu 4. olağan genel kurulu ve 5. olağan mali kurulu 23 Ekim tarihinde gerçekleşti. Vedat Akgün yönetimiyle, denetleme ve disiplin kurullarının ibra edilmesinin ardından seçime geçildi.

Sutopu Federasyonu delegeleri, 2005 yılından günümüze federasyon başkanlığı görevini yürüten Vedat Akgün’ü bir dönem daha yeniden başkanlığa seçti.

Boks Federasyonu;

Türkiye Boks Federasyonu’nun seçimli olağan genel kurulunda Eyüp Gözgeç yeniden başkanlığa seçildi. Genel kurulda geçerli oyların tamamını alan Gözgeç, bu sonuçla 4. kez Boks Federasyonu Başkanlığı’na seçildi.

Genel kurulda öncelikle denetim kurulu raporu, faaliyet raporu, bilanço ve bütçe oylamaları yapıldı. Oylamaların tamamının kabulünün ardından söz alan Boks Federasyonu Başkanı Eyüp, 2010 yılından bu yana boksta devrim niteliğinde işlere imza attıklarını söyledi.

Judo Federasyonu;

Türkiye Judo Federasyonun 4. Olağan Genel Kurulu ile 5. Mali Kurulu Ankara’da yapıldı.  Genel kurulda Sezer Huysuz, geçerli 248 oyun, 125’ini alarak federasyonun yeni dönemdeki başkanı oldu.

Tenis Federasyonu;

Türkiye Tenis Federasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda başkanlığa üst üste ikinci kez Cengiz Durmuş seçildi. Seçime tek aday olarak giren Durmuş, kullanılan 120 oyun 114’ünü alarak 2015’in Şubat ayında başladığı başkanlık görevini sürdürmeye hak kazandı.

Atletizm Federasyonu;

Türkiye Atletizm Federasyonu 4. olağan genel kurulu Fatih Çintimar yönetimiyle, denetleme ve disiplin kurullarının ibra edilmesinin ardından seçime geçildi.

Fatih Çintimar, tek aday olarak girdiği seçimde, oy kullanan 141 delegenin 132’sinin desteğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu