SUALTI SPORLARI ŞAHİN ÖZEN’LE DEVAM – sporakademisi.com

SUALTI SPORLARI ŞAHİN ÖZEN’LE DEVAM

SUALTI SPORLARI ŞAHİN ÖZEN’LE DEVAM

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonunda (TSSF) Şahin Özen, yeniden başkanlığa seçildi.

Ankara’daki İçkale Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda mevcut başkan Şahin Özen ve Sinan Böyükparmaksız yarıştı.

Kullanılan 126 oyun 84’ünü alan Özen, 4 yıllık süreyle yeniden başkanlığa getirildi. Diğer aday Böyükparmaksız 41 oyda kalırken, 1 oy da geçersiz sayıldı.

Genel kurulda federasyonun faaliyet, mali ve denetim raporları oy birliğiyle ibra edildi. Su kayağı branşının federasyondan ayrılması için verilen teklif reddedildi.

Özen, genel kurulda yaptığı konuşmada, antrenör, hakem, sporcu gibi profesyonel kadroları güçlendirmek ve Türkiye’yi uluslararası yarışmaların çekim merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.

Uluslararası yarışmalarda elde edilen derecelere dikkati çeken Özen, Türkiye’nin geçen ay ilk kez Dünya Sualtı Sporları Federasyonu (CMAS) Yönetim Kurulu toplantısına ev sahipliği yaptığını vurguladı.

Özen, bir yıllık başkanlığı döneminde antrenör, sporcu ve hakem sayısında da önemli artış sağladığının altını çizdi.

Yeni dönemde CMAS ile dalış ve sportif branşlarda ortak eğitim projeleri başlatacaklarını anlatan Özen, üniversiteler ve eğitim kurumlarıyla mevcut işbirliği yelpazelerini daha da genişleteceklerini kaydetti.

Seçimden sonra sevinç gözyaşlarına hakim olamayan Özen, teşekkür konuşmasında, “Bu bir ayrışma değil, birleşme. Bugün kaybeden yok.” dedi.