SÜPER LİG’DE FLAŞ İSTİFA – sporakademisi.com

SÜPER LİG’DE FLAŞ İSTİFA

SÜPER LİG’DE FLAŞ İSTİFA

Bursaspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu, Galatasaray’a 5-0 yenildikleri maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada görevinden istifa ettiğini söyledi.

Topçu’nun sözleri şöyle:

“Bizim için kötü bir akşamdı, futbol adına hiçbir şey yapmadık. Maçtan önce onur mücadelesi yapılması gerektiğini söyledik, demek ki bunu başaramadık. Ne defans yapabildik, ne hücum edebildik, ne de savaş verdik. Gelinen noktada, son iki maçtır durum bu. Şu an dibe vurmuş bir takım var. Ayağa kalkması lazım bu takımın. Yeni bir heyecana, yeni bir hocaya yeni bir anlayışa ihtiyacı var. Oyuncuları bir üste taşıyabilecek bir hocaya ihtiyaç var.

Burada yaşanan çok fazla şey var. Burası 5 senemi geçirdiğim, antrenörlük hayatımda çok önemli bir yere sahip olan, şampiyonluk yaşadığım ve Avrupa kupalarına gittiğim bir yer. Kendi yaşadığım şehrin takımı. Son 3 ayda yaşananlar ise bunun tam tersi. Antrenörlük kariyerimde bir daha, böyle sonuçlar, böylesine bir sıkıntılı süreç ve mücadeleden aciz bir ortam yaşar mıyim bilmiyorum. Umarım bu futbolcu arkadaşlarımız kafalarını kaldırırlar. Çok güçlü bir camia. Bu formanın hakkını herkes vermeli. Son iki maçtaki sonuçların sorumluluğunu alıyorum”

“Bu bir istifa mı Mutlu Hocam?” sorusuna da cevap veren Topçu, “Evet, sizin dediğiniz gibi” dedi. -kaynak:haberler.com