TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU – sporakademisi.com

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ BESYO ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU

T.C. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2016-2017 eğitim ve öğretim döneminde; Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticili ve Rekreasyon Bölümlerine özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacaktır.

Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavı ile ilgili ayrıntıları haberimizin devamında bulabilirsiniz. Trakya Üniversitesini tercih edecek adaylara başarılar dileriz.

ÖNKAYIT (Online Başvuru)   20 Haziran 2016 – 15 Ağustos 2016

GİRİŞ SINAVLARI    
BAYAN ADAY SINAVLARI   18-19 Ağustos 2016
ERKEK ADAY SINAVLARI   20-24 Ağustos 2016

KAYITLAR    
ASİL ADAYLARIN KESİN KAYITLARI   05-07 Eylül 2016
YEDEK ADAYLARIN KESİN KAYITLARI   08-09 Eylül 2016 (1. Liste)
YEDEK ADAYLARIN KESİN KAYITLARI   19-20 Eylül 2016 (2. Liste)
YEDEK ADAYLARIN KESİN KAYITLARI   21-22 Eylül 2016 (3. Liste)
YEDEK ADAYLARIN KESİN KAYITLARI   23 Eylül 2016 (4. Liste)

Not: Adayların katılım sayısına göre tarihler değişebilecektir.
Ön kayıt yaptıran adaylar; TÜ Kırkpınar BESYO web sayfasından (http://kbesyo.trakya.edu.tr/) kendilerini ilgilendiren tüm duyuruları takip etmek zorundadırlar. Bu konuda sorumluluk adaylara aittir. Aksi durumlar için mağduriyet iddia edilemez. Bölümün web sayfasının dışında herhangi bir yolla duyuru ya da bilgi paylaşımı yapılmayacaktır. Adaylarımızın mağdur kalmamaları için bu durumu göz önünde bulundurmaları önemle duyurulur.

DUYURU

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN
Ön kayıt ve Özel Giriş Sınavıyla Öğrenci Alınacaktır

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na 2016-2017 Öğretim Yılı için yapılacak olan giriş sınavları sonucunda 2016 ÖSYS Yükseköğretim programları ve kontenjanları kılavuzunda yer alan toplam kontenjanlara göre öğrenci alınacaktır.

KONTENJANLAR

KONTENJANLARToplamBayanMilliErkekMilliKırkpınar Kontenjanı
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği401281181
Antrenörlük Eğitimi501822541
Antrenörlük Eğitimi (İkinciÖğr.)501535
Spor Yöneticiliği401731631
Spor Yöneticiliği (İkinciÖğr.)402020
Rekreasyon209191

NOT :

 • Millilik kontenjanları dolmadığı takdirde, bu kontenjanlar kendi bölümlerinin bayan ve erkek aday genel kontenjanlarına Yerleştirme Puanı (YP) sırasına göre aktarılır. Bu durum Milli Kontenjan Aktarımı (MKA) olarak adlandırılır

 • Milli adayların kendi branşları, yüksekokulumuz sınav giriş kılavuzunda belirtilen 9 branş içinde yer almıyor ise, milli aday sınav giriş kılavuzunda bulunan 9 branştan birini seçerek sınava girecektir.

 Kırkpınar Kontenjanı Tarihi Kırkpınar Güreşlerinde, Baş ve Başaltı Boyunda ilk 3 dereceye giren yağlı güreşçilerden boy ve derece üstünlüğüne göre, 2016 Yılı Giriş Kitapçığında belirtilen diğer koşulları yerine getirmek ve durumlarını belgelemek şartıyla, Giriş sınavına katılmadan yukarıda belirtilen kontenjanlara kendi içlerinde sıralanmak koşuluyla yerleştirilirler. Bu kontenjanlara yeterli sayıda başvuru olmaması durumunda boş kalan kontenjanlar genel kontenjana aktarılır.

Antrenörlük Eğitimi Bölümü ikinci öğretim lisans programına sadece aşağıda isimleri yazılı olan branşları tercih eden adaylar ön kayıt yaptırabileceklerdir.

1- Basketbol
2- Futbol
3- Hentbol
4- Voleybol
5-Yüzme

Bayan veya erkek aday kontenjanları dolmadığı takdirde; bayan aday kontenjanlarından, erkek aday kontenjanlarına veya erkek aday kontenjanlarından bayan aday kontenjanlarına, bölümlerin kendi içlerinde YP’ye göre aktarma yapılır.

2 -BAŞVURU SÜRESİ ve ŞEKLİ

ÖNKAYIT (Online Başvuru) : 20-Haziran 2016 – 15 Ağustos 2016

Online Başvurular, http://kbesyo.trakya.edu.tr/ adresindeki “2016 GİRİŞ SINAVLARI ONLİNE BAŞVURU” ekranından yapılacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI

a) Türkiye Cumhuriyeti (T.C) Vatandaşı olmak
b) 2016 yılı YGS sınavına giren tüm lise mezunları için (alan/kol/bölüm farkı gözetmeksizin) YGS puanlarının herhangi birinden en az 150.000 ve üzeri puanı alması koşuluyla puan türüne bakılmaksızın başvurabileceklerdir.
c) Milli sporcuların Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na sınavsız yerleştirilmesi ÖSYM Başkanlığınca yapılır (bkz. 2016-ÖSYS Kılavuzu shf 29. Bölüm 10.4: Spor Dallarında Üstün Başarılı Adaylar).
d) Millilik belgesi ile Yüksekokulumuzun Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Antrenörlük Eğitimi, Spor Yöneticiliği ve Rekreasyon bölümlerine müracaat edecek adayların millilik belgelerinin onayının ilgili federasyonlardan veya Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğünden (GHSGM) alınması gerekmektedir. Onaylanmamış belgeler kabul edilmeyecektir.
e) Yabancı Uyruklu Öğrenci Kontenjanları ve kabul koşulları Üniversitemizin 2016 yılı giriş sınavlarına ilişkin Senato toplantısında belirlendiği şekildedir.
f) Her aday kendi seçtiği branşta ve sırasında sınava girmek zorundadır.

NOT:

Not: Başvuru işleminin tamamlanmasının ardından her ne sebeple olursa olsun branş ve bölüm/program tercihi değişikliği yapılamaz

2.Ön kayıt yaptıran adaylar, www.kbesyo.trakya.edu.tr adresinde yer alan 2016-2017 Öğretim Yılı Giriş Sınavları Kılavuzundaki hükümleri kabul etmiş sayılırlar.

UYARI: Millilik Belgesi veya diğer belgeler için yanlış beyan ortaya çıktığında aday tüm haklarını kaybeder. Ayrıca doğabilecek her türlü yasal yükümlülüğü de kabul etmiş sayılır.

T.C. Trakya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınav kılavuzu için tıklayınız…