TÜRKİYE AVRUPA’NIN ZİRVESİNDE – sporakademisi.com

TÜRKİYE AVRUPA’NIN ZİRVESİNDE

TÜRKİYE AVRUPA’NIN ZİRVESİNDE

Türkiye Salon Sporlarında Avrupa’nın Zirvesinde

Kadın voleybol alanında 1998 yılından günümüze kadar, Türk takımları, Avrupa’da ve dünyada 15 kupa kaldırdı.

Kadın voleybol alanında 1998 yılından günümüze kadar, Türk takımları, Avrupa’da ve dünyada 15 kupa kaldırdı. Türk takımları, CEV Şampiyonlar Ligi’nde son 7 sezonda 5 kez Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı.

Medya takip kuruluşu Ajans Press, Türkiye Salon Sporları ile ilgili araştırma gerçekleştirdi. Araştırmaya göre Kadın voleybol alanında 1998 yılından günümüze kadar, Türk takımları, Avrupa’da ve dünyada 15 kupa kaldırdı. Türk takımları, CEV Şampiyonlar Ligi’nde son 7 sezonda 5 kez Avrupa Şampiyonluğu’na ulaştı. Bu alanda Vakıfbank 3 kez Avrupa’nın en büyüğü olurken Eczacıbaşı VitrA ve Fenerbahçe birer kez kupaya uzandı. Türk kadın voleybol takımları, Avrupa ve dünyada toplam 15 kupa kaldırırken, 6 kez şampiyonluk yaşayan Vakıfbank bu alanda en başarılı takım oldu. Vakıfbank’ı 4 kupayla Eczacıbaşı VitrA, 3 kupayla Fenerbahçe, 2 kupayla Bursa Büyükşehir Belediyespor izledi.

Kadın voleybolunda Türk takımları, son 7 sezonda yaptığı büyük çıkışla Avrupa’ya damga vururken, voleybol ve basketbolda şu ana kadar 3 Avrupa şampiyonluğu kazanılırken çok sayıda final ve yarı final oynama başarısı gösterildi.

2017 yılındaki haber çıkışları incelendiğinde ise basketbol branşının voleyboldan fazla konuşulduğu tespit edildi; basketbol 37 bin 473 haberle konuşulurken voleybol konulu 18 bin 869 haber yansıması oldu. – kaynak:haberler.com