TÜRKİYE BADMINTON’DA BALKAN ŞAMPİYONU OLDU – sporakademisi.com

TÜRKİYE BADMINTON’DA BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

TÜRKİYE BADMINTON’DA BALKAN ŞAMPİYONU OLDU

13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’nda Badminton Türk Milli takımı Balkan şampiyonu oldu.

13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası 14 – 16 Ekim 2016 tarihleri arasında Bulgaristan’ın Parromeaye kentinde düzenlendi.

13 Yaş Altı Balkan Badminton Şampiyonası’na Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Türkiye olmak üzere 5 ülkeden 52 sporcu katıldı. Türkiye’den ise 12 Milli Badmintoncu Şampiyonadaki yerlerini aldı.

Takım maçlarında Türkiye öncelikle Bulgaristan B Takımını ve Sırbistan takımını 5-0 yendikten sonra yarı finalde Romanya takımını 3-0 yenerek finale kaldı. Finalde de Bulgaristan’ı 3-1 yenerek Şampiyon oldu. Badminton Türk Milli takımı Balkan 1.si olarak takım maçlarını bitirdi.

Ferdi müsabakalarda Türk Milli Takımı Fırtına gibi esti ve 5 kategoriden 5 ‘inde de Şampiyonluk kazandılar. Badminton Milli Takımımız 5 Altın 3 Gümüş ve 3 Bronz madalya ile Türkiye’ye geri döndüler.

Milli Badmintoncularımızdan Tek erkeklerde; Furkan Saraç Şampiyon, Miraç Kantar üçüncü oldu. Tek bayanlarda; Bahar Sabancı Şampiyon, Nisa Nur Tuncer ikinci, Zeynep Devrilmez ve Cansu Erçetin üçüncülüğü paylaştılar. Çift erkeklerde; Furkan Saraç ve Burak Alkaya Şampiyon, Miraç Kantar ve Anıl Tutal ikinci oldular. Çift bayanlarda; Nisa Nur Tuncer ve Ece Terzi Şampiyon, Yaren Tural ve Zehra Gürdal ikinci oldular. Karışık çiftlerde; Aybars Akeren ve Bahar Sabancı Şampiyon oldular.

kaynak:www.gsb.gov.tr