ÜMİTLER AVRUPA TEKVANDO ŞAMPİYONASI TÜRKİYE ŞAMPİYONAYI 11 MADALYA İLE TAMAMLADI – sporakademisi.com

ÜMİTLER AVRUPA TEKVANDO ŞAMPİYONASI TÜRKİYE ŞAMPİYONAYI 11 MADALYA İLE TAMAMLADI

ÜMİTLER AVRUPA TEKVANDO ŞAMPİYONASI TÜRKİYE ŞAMPİYONAYI 11 MADALYA İLE TAMAMLADI

Rusya’da düzenlenen Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası sona erdi. Organizasyona 26 sporcuyla katılan Türkiye, 3 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 11 madalya kazandı.

Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından Grozni kentinde düzenlenen şampiyonanın son gününde kadınlar 73 ve +73 ile erkekler 87 ve +87 kilo müsabakaları yapılırken, 4 Türk sporcu madalya mücadelesi verdi. Erkekler 87 kiloda Ömer Fırat Çelik ile +87 kiloda Talha Bayram altın, kadınlar 73 kiloda Bilgehan Çelik gümüş ve +73 kiloda Ayşe Asma bronz madalyanın sahibi oldu. Organizasyona 26 sporcuyla katılan Türkiye, 3 altın, 2 gümüş ve 6 bronz madalya olmak üzere toplam 11 madalya kazandı. Türkiye, genel sıralamada 43 sporcuyla mücadele eden ev sahibi Rusya’nın ardından ikinci sırada yer aldı.

TEKVANDO’DA SİMGE ERENSAYIN AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

Rusya’da düzenlenen Ümitler Avrupa Tekvando Şampiyonası’nın üçüncü gününde Türk sporcular, bir altın, bir de bronz madalya kazandı.

Avrupa Tekvando Birliği (ETU) tarafından Rusya’nın Grozni kentinde düzenlenen şampiyonanın üçüncü gününde kadınlar 62 ve 67 ile erkekler 74 ve 80 kilo müsabakaları yapılırken, 7 Türk sporcu madalya mücadelesi verdi. Kadınlar 67 kiloda Simge Erensayın, Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken, erkekler 80 kiloda Hasan Can Lazoğlu bronz madalyanın sahibi oldu. Türkiye, şampiyonada iki gün sonunda bir altın, bir gümüş ve beş bronz madalyaya ulaştı. Üçüncü gün tatamiye çıkan diğer milli sporculardan Orkun Ateşli ve Aleyna Yılmaz çeyrek final, Emre Gül, Remzi Karakuş ve Kübra Kıyı ilk turda şampiyonaya veda etti. Şampiyonanın son gününde kadınlar 73 ve +73 ile erkekler 87 ve +87 kilo müsabakaları yapılacak. Türkiye adına 4 milli tekvandocu madalya mücadelesi verecek.

kaynak: sgm.gsb.gov.tr