YUSUF ATEŞ AVRUPA ŞAMPİYONU; TEBRİKLER YUSUF ATEŞ, TEBRİKLER DART MİLLİ TAKIM HEYETİ – sporakademisi.com

YUSUF ATEŞ AVRUPA ŞAMPİYONU; TEBRİKLER YUSUF ATEŞ, TEBRİKLER DART MİLLİ TAKIM HEYETİ

YUSUF ATEŞ AVRUPA ŞAMPİYONU; TEBRİKLER YUSUF ATEŞ, TEBRİKLER DART MİLLİ TAKIM HEYETİ

AVRUPA DART ŞAMPİYONASINDA BÜYÜK BAŞARI

Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Dart Şampiyonası’nda Dart Milli Takımımız, 1 altın ve 3 gümüş madalya kazanarak önemli bir başarı elde etti.

Hırvatistan’ın Porec kentinde 6-10 Haziran tarihleri arasında yapılan Avrupa Dart Şampiyonası’na, Türk Milli Takımı damgasını vurdu. Avrupa Şampiyonası’nda yıldız erkekler kategorisinde Yusuf Ateş Avrupa şampiyonluğuna ulaştı. Şampiyonada 7 ülkeden 17 sporcunun yarıştığı yıldız erkeklerde mücadele eden diğer milli sporcumuz Berkay Malgır’ı finalde mağlup ederek, Avrupa Şampiyonu olan Yusuf Ateş, Avrupa Şampiyonluğunu ülkemize kazandırırken, Malgır ise gümüş madalya elde etmiş oldu.

KIZLARDAN 2 MADALYA BİRDEN
11 sporcunun mücadele ettiği yıldız kızlar kategorisinde ise finalde Rus rakibine 3-1 mağlup olan Başak Sıla Işık gümüş madalya elde etti. 12 sporcunun mücadele ettiği genç kızlar kategorisinde ise milli sporcumuz Emine Dursun finalde Rus rakibine 3-2 kaybedince gümüş madalya kazanan bir diğer sporcumuz oldu.

12 ülkeden 27 sporcunun mücadele ettiği genç erkekler kategorisinde ise  milli sporcularımız kürsüye çıkamadı. Bu kategoride, Oğuzhan Kaya 4., Yunuscan Yıldırım ve Erdem Bütüner ise 7. sırada kaldı.

Diğer yandan şampiyona sırasında yapılan açık turnuvalarda da milli sporcularımız başarılı sonuçlar elde etti. 18 yaş altı açık çiftlerde Yunuscan Yıldırım – Oğuzhan Kaya altın madalya elde ederken, diğer finalistler Erdem Bütüner – Fatih Alparslan Yiğit ise gümüş madalya kazandı. 15 yaş altı açık çiftlerde ise Yusuf Ateş – Sefa Ateş ikilisi altın madalyanın sahibi oldu. Ayrıca tek yıldız kızlarda Başak Sıla Işık, tek yıldız erkeklerde Yusuf Ateş altın madalya, tek yıldız erkeklerde Berkay Malgır ve tek genç kızlarda Emine Dursun ise bronz madalya kazandı.